- CRGCQ0402F560K
CRGCQ0402F560K
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0402 - 560 Kohm (+/-) 1% - 1/16 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&R ...
Description
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 0402 - 560 Kohm (+/-) 1% - 1/16 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel