Search Keywords: CRGCQ0402F330K
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    CRGCQ0402F330K
  • Alias/AKA:
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    330 KOhm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C