Search Keywords: CRG1206F220R
  • Part No:
    CRG1206F220R
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    220 Ohm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C