Search Keywords: CRG0805F200R
  • Part No:
    CRG0805F200R
  • COO:
    TH
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C