Search Keywords: CRG0603F470R
  • Part No:
    CRG0603F470R
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Power Rating:
    1/10 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C