Search Keywords: CRG0402J330R
  • Part No:
    CRG0402J330R
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    330 Ohm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C