- CRG0402F200R
CRG0402F200R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0402 - 200 ohm (+/-) 1% - 1/16 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CRG0402F200R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRG0402F200R
Alias/AKA:3-1676480-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210090
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
Resistance Value:200 Ohm
Power Rating:0.063 (1/16) W
Tolerance:1 %
Case Size:0402
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 125 °C