Search Keywords: CPF0603F49K9C1
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    CPF0603F49K9C1
  • Alias/AKA:
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    49.9 KOhm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Paper Tape and Reel
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 980
Ships today, if you order in Buy all 980 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000