Search Keywords: CPF0402B34KE1
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    CPF0402B34KE1
  • Alias/AKA:
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    34 KOhm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C