CGA5C4C0G2J181J060AA
TDK Corporation
Multilayer Ceramic Chip Capacitor - 180pF ±5% - 630V - C0G - 1206 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CGA5C4C0G2J181J060AA
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    CGA5C4C0G2J181J060AA
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    180 pF
  • Voltage:
    630 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    5 %