CGA4F2C0G2A222J085AA
TDK Corporation
Multilayer Ceramic Chip Capacitor - 2200pF ±5% - 100V - C0G - 0805 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CGA4F2C0G2A222J085AA
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    CGA4F2C0G2A222J085AA
    Yes
    4000
  • Capacitance Value:
    0.0022 uF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    0805
  • Tolerance:
    5 %