C3225X7R1E475M200AA
TDK Corporation
Cap Ceramic 4.7uF 25V X7R 20% SMD 1210 125°C T/R
Description +
Search Keywords: C3225X7R1E475M200AA
  • Part No:
    C3225X7R1E475M200AA
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Package/Case:
    1210
  • Tolerance:
    20 %