C3216X7R2E473K160AA
TDK Corporation
Cap Ceramic 0.047uF 250V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C3216X7R2E473K160AA
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    C3216X7R2E473K160AA
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Voltage:
    250 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    10 %