C3216X7R2A224K115AA
TDK Corporation
Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R
Description +
Search Keywords: C3216X7R2A224K115AA
  • Part No:
    C3216X7R2A224K115AA
  • HTS:
    1
  • Capacitance Value:
    0.22 uF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    10 %