Search Keywords: GA10K3A1IB
  • поставщик:
    TE Connectivity Sensor Solutions
  • Артикул / №:
    GA10K3A1IB
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Wire Connection:
    Open End
  • Temperature Accuracy:
    ± .2 from 0 – 70 °C
  • Package:
    Epoxy Radial Discrete
  • Wire Length:
    76 mm
  • Wire/Cladding Connection:
    30 AWG Silver Plated Copper, White TFE Insulated .024" OD
  • Sensor Type:
    Epoxy Coated NTC Thermistor
  • Maximum Temperature:
    125 °C
  • Resistance (at Tref):
    10 kΩ
  • Ambient Temperature Range:
    -40 – 125 °C
  • Model Number:
    GA10K3A1IB
  • T_ref for Resistance:
    25 °C
  • 25/85 Beta Value:
    3976 K
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
на складе: 4
Ships today, if you order in Buy all 4 in-stock or the regular minimum order quantity of 5