- 35PK1000MEFC10X20
35PK1000MEFC10X20
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 1000uF - 20% - 35VDC - 10mm dia x 20mm - -40 to 85°C
Описание
Search Keywords: 35PK1000MEFC10X20
спецификация
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
поставщик:Rubycon America
Артикул / №:35PK1000MEFC10X20
Единица измерения:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:ID
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1000 -
Capacitance Value:1000 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Mounting:Through Hole
Size:10 x 20 mm
Termination Style:Radial
Voltage:35 VDC