135-151-JBW
RCD Components
Res Wirewound 150 Ohm 5% 3W ±20ppm/°C Silicone AXL Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 135151JBW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    135-151-JBW
  • Unit of Measure:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    3 W
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    300(Max) °C
  • Packaging:
    Bulk
  • Dimension:
    12.7 x 4.78 mm