125-100-JBW
RCD Components
Res Wirewound 10 Ohm 5% 1.5W ±20ppm/°C Silicone AXL Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 125100JBW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    125-100-JBW
  • Unit of Measure:
  • COO:
    LC
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Resistance Value:
    10 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    300(Max) °C
  • Packaging:
    Bulk
  • Dimension:
    9.78 x 2.44 mm