DPF18-110FIB-C
Panduit
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
The vibration resistant DiscoGrip™ female disconnect is made of brass and is tin-plated. It is fully insulated in red premium nylon housing. It has a tab size of 0.110 x 0.032" (2.8 x 0.8 mm) and supports a wire range of 22-18 AWG (0.5-1.0 mm²). It is 0.71" (18 mm) long and 0.19" (4.8 mm) wide. The disconnect has a funnel entry barrel configuration and a butted seam barrel. It comes in bottles of 100.
Search Keywords: DPF18110FIBC
  • поставщик:
    Panduit
  • Артикул / №:
    DPF18-110FIB-C
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
на складе: 1
Ships today, if you order in Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 100