ERA-6AEB152V
Panasonic
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Reel Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
The ERA-6AEB152V is a high-reliability, AEC-Q200 qualified thin-film chip resistor in an 0805 package, featuring a resistance of 1.5 kΩ with a ±0.1% tolerance.
Search Keywords: ERA6AEB152V
  • поставщик:
    Panasonic
  • Артикул / №:
    ERA-6AEB152V
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C