EEU-FM1C272L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2700uF 16V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 3630mA 7000h 105°C Bulk
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Bag Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: EEUFM1C272L
  • поставщик:
    Panasonic
  • Артикул / №:
    EEU-FM1C272L
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    2700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    12.5 x 30 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    16 VDC