JW2SN-DC24V
Panasonic Electronic Components
General Purpose Relay - JW Series - Power - Non Latching - DPDT - 24 VDC - 5 A.
Описание
Search Keywords: JW2SNDC24V
спецификация
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Артикул / №:JW2SN-DC24V
Единица измерения:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.1 KOhm