JS1-B-12V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5DC/10AAC SPDT(22x16x16.4)mm THT
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
BOX Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание
Search Keywords: JS1B12VF
Артикул / №:JS1-B-12V-F
Единица измерения:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:10
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:400 Ohm