- CB1-R-M-24V
CB1-R-M-24V
Panasonic Electronic Components
Relays 24VDC 287.2Ohm 20(NO)/10(NC)A SPDT(30mm 22mm 52mm) Bracket Automotive Relay Automotive
Описание
Search Keywords: CB1RM24V
спецификация
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Артикул / №:CB1-R-M-24V
Единица измерения:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Relay Construction:Non-Latching
Max Contact Current:20A (NO) / 10A (NC)
Coil Voltage:24 VDC
Coil Current:84 mA
Coil Resistance:287.2 Ohm
Contact Material:Silver(Cadmium Free)
Must Operate Voltage:14 VDC
Must Release Voltage:8.4 VDC
Operate Time:15 ms
Seal:Sealed
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:0.25 Quick Connect
Dimension:30 x 22 x 52 mm
Operating Temperature:-40 to 85 °C