G5NB-1A-DC24-(N)-(A)
G5NB-1A-DC24-(N)-(A)
Omron Electronics
На складе: 188 034
Минимальный заказ: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
G5NB-1A-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 3A SPST-NO(20.5x7.2x15.3)mm THT
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: G5NB1ADC24
  • поставщик:
  • Артикул / №:
    G5NB-1A-DC24
  • Alias/AKA:
    G5NB1ADC24BYOMB
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    3 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    2.88 KOhm