D3V-21G5-1C4A-K
Omron Electronics
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Quick Connect 21A 250VAC 250VDC 1.42N Screw Mount
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: D3V21G51C4AK
  • поставщик:
    Omron Electronics
  • Артикул / №:
    D3V-21G5-1C4A-K
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Pole Throw Configuration:
    SPDT
  • Switch Configuration:
    N.O./N.C.
  • Actuator Material/Style:
    Polyacetal Resin/Stainless Steel/Short Hinge Roller Lever
  • Contact Rating @ Voltage:
    21@250VAC A
  • Maximum Movement Differential:
    0.5 mm
  • Operating Force:
    1.42 N
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Dimension:
    39.8 x 10.3 x 28.3 mm