PFE5K5R40E
Ohmite
Res Wirewound 5.4 Ohm 10% 752W ±500ppm/°C Screw Terminal Bolt-On/Bracket Mount
RoHS Compliant
BOX Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: PFE5K5R40E
  • поставщик:
    Ohmite
  • Артикул / №:
    PFE5K5R40E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    N/A
  • Mounting:
    Bolt-On/Bracket Mount
  • Power Rating:
    752 W
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Resistance Value:
    5.4 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±500 ppm/°C