R47-5A15-120
NTE Electronics
Electromechanical Relay 120VAC 20A SPDT (50.8x32.51x38.6)mm Bracket General Purpose Relay
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: R475A15120
  • поставщик:
    NTE Electronics
  • Артикул / №:
    R47-5A15-120
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    120 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    20 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    0.25Quick Connect
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -10 to 55 °C