MCP4642-503E/UN
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 50kOhm - 128 Position - Non-Volatile Linear - Automotive - 10-Pin MSOP - Tube
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: MCP4642503EUN
  • Артикул / №:
    MCP4642-503E/UN
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Memory Type:
    Non-Volatile4720
  • Family:
    MCP4642
  • Dimension:
    3 x 3 x 0.854713mmmm
  • Digital Supply Voltage:
    N/R
  • Minimum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Maximum Supply Current:
    0.0025(Typ) mA
  • Maximum Dual Supply Voltage:
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V