MCP4241-502E/P
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 5kOhm - 128 Position - Non-Volatile Linear - Automotive - 14-Pin PDIP - Tube
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: MCP4241502EP
  • поставщик:
    Microchip Technology
  • Артикул / №:
    MCP4241-502E/P
    EAR99
    30
  • Digital Supply Voltage:
    N/R
  • Control Interface:
    Serial (4-Wire, SPI)4712
  • Family:
    MCP4241
    N/R
  • Memory Type:
    Non-Volatile4720
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V