MCP4241-103E/SL
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 10kOhm - 128 Position - Non-Volatile - Automotive - 14-Pin SOIC N - Tube
+ see all
Veri Sayfası Donatılar Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Paketleme
Certificate of Compliance Guarantee
tanım +
Search Keywords: MCP4241103ESL
şartname +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • satıcı:
    Microchip Technology
  • Parça Numarası:
    MCP4241-103E/SL
  • Ölçü Birimi:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    57
  • Minimum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Digital Supply Voltage:
    N/R
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V
  • Family:
    MCP4241
  • Maximum Supply Current:
    0.55(Typ) mA
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V