MCP4162-103E/MF
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 10kOhm - 256 Position - Non-Volatile Linear - Automotive - 8-Pin DFN EP - Tube
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: MCP4162103EMF
  • Артикул / №:
    MCP4162-103E/MF
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    120
  • Digital Supply Voltage:
    N/R
  • Family:
    MCP4162
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V
  • Dimension:
    3 x 3 x 0.884713mmmm
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V