LPV-100-24
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Volt - 100.8W - Fixed: 24 Vdc @ 4,200mA - Dim: No
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: LPV10024
  • поставщик:
    MEAN WELL
  • Артикул / №:
    LPV-100-24
  • Alias/AKA:
    LPV-100-24-PH
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    100 W
  • Output Voltage Range:
    24.0 Vdc (Nom)
  • Maximum Output Current:
    4,200 mA (4.2 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    264
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    370
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C