TC33X-2-102E
Bourns
Res Trimmer 1K Ohm 25% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (3.6 X 3.8mm) Footprint SMD T/R
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
REEL Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: TC33X2102E
  • поставщик:
    Bourns
  • Артикул / №:
    TC33X-2-102E
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Foot Print
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    25 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    3 x 3.8 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C