3682S-1-102L
Bourns
The 3682S-1-102L is a 2-decade, snap-in panel mount precision potentiometer with a resistance of 1,000 ohms.
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: 3682S1102L
  • поставщик:
    Bourns
  • Артикул / №:
    3682S-1-102L
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    N/A
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    3 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    23.62 x 42.32 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C