3252W-1-201LF
3252W-1-201LF
Bourns
На складе: 44
Минимальный заказ: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3252W-1-201
Bourns
The 3252W-1-201 is a sealed, multiturn, 1/2 inch square cermet trimming potentiometer with a resistance of 200 ohms.
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
Не соблюдается
TUBE Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: 3252W1201
  • поставщик:
  • Артикул / №:
    3252W-1-201
  • Единица измерения:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    25(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 5.59 x 13.59 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C