FSD83-12-C
Panduit
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
The single wire DIN end sleeve insulated ferrule in red has a funnel entry for faster insertion and lower installation cost. It is intended for American Wire Gauge (AWG) #8 (10.0 mm²) wire ferrules and supports a maximum wire insulated diameter of 0.30" (7.5 mm). The insulated ferrule is 0.83" (21.0 mm) long and has a wire strip length of 0.625" (15.9 mm). It comes in standard packages of 100.