- TQ2SA-24V-Z
TQ2SA-24V-Z
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14x11.5x5.6)mm SMD
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TQ2SA24VZ
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:TQ2SA-24V-Z
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
Supplier Standard Pack:
500 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 11.5 x 5.6 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:8.3 mA