- G6L-1F-DC12
G6L-1F-DC12
Omron Electronics
Signal Relay 12VDC 1A SPST-NO(10.6x8.4x4.5)mm SMD
Описание
Search Keywords: G6L1FDC12
спецификация
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
поставщик:Omron Electronics
Артикул / №:G6L-1F-DC12
Единица измерения:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1000 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:10.6 x 8.4 x 4.5 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:15 mA