- D3V-21G5-1C4A-K
D3V-21G5-1C4A-K
Omron Electronics
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Quick Connect 21A 250VAC 250VDC 1.42N Screw Mount
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Описание
Search Keywords: D3V21G51C4AK
поставщик:Omron Electronics
Артикул / №:D3V-21G5-1C4A-K
Единица измерения:Per Each
RoHS:Yes
Switch Configuration:N.O./N.C.
Actuator Material/Style:Polyacetal Resin/Stainless Steel/Short Hinge Roller Lever
Contact Rating @ Voltage:21@250VAC A
Maximum Movement Differential:0.5 mm
Operating Force:1.42 N
Termination Style:Quick Connect
Dimension:39.8 x 10.3 x 28.3 mm