NHD-0108BZ-FSY-YBW-33V3
Newhaven Display
LCD Character Display - 1 x 8 Characters - 3.3V - 8-Bit Parallel - Controller:SPLC780D OR ST7066U - 2x7 Back
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
BULK Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: NHD0108BZFSYYBW33V3
  • поставщик:
    Newhaven Display
  • Артикул / №:
    NHD-0108BZ-FSY-YBW-33V3
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Display Format:
    1 x 8 Characters
  • Display Type:
    STN-Y/G
  • Display Mode:
    Transflective
  • Text Color:
    Blue
  • Background Color:
    Yellow/Green
  • Backlight:
    LED - Yellow/Green
  • Active Area:
    N/A
  • Character Size:
    7.10 x 3.40 mm
  • Dimension:
    53 x 24.2 x 11 mm
  • Interface:
    8-Bit Parallel
  • Supply Voltage:
    3.3 V
  • Operating Temperature:
    -20 to +70 °C