- PIC16F636T-I/ML
PIC16F636T-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 11 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 128 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 16-QFN (4x4) - T&R.
Описание