CW1L-A1E10QHS
IDEC Corporation
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button 10A 240VAC 240VDC Maintained Contact Panel Mount Screw
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: CW1LA1E10QHS
  • поставщик:
    IDEC Corporation
  • Артикул / №:
    CW1L-A1E10QHS
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Pole Throw Configuration:
    SPST
  • Bushing Type:
    Threaded
  • Switch Configuration:
    N.O.
  • Contact Rating @ Voltage:
    10A@120 VAC
  • Actuator Style:
    Flush Round Button
  • Illumination:
    Blue,LED
  • Terminal Type:
    Screw
  • Body Orientation:
    Straight
  • Dimension:
    49.2mm x 30mm x 42.4 mm