KC14A10.001NPS
E-Switch
Switch Rotary SP4T 4 Flatted Shaft PC Pins 0.35A 250VAC 250VDC
+ see all
Технический паспорт АКСЕССУАРЫ Notify Me
RoHS Compliant
Упаковка
Certificate of Compliance Guarantee
Описание +
Search Keywords: KC14A10001NPS
  • поставщик:
    E-Switch
  • Артикул / №:
    KC14A10.001NPS
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    308
  • Number of Positions:
    4
  • Pole Throw Configuration:
    SP4T
  • Actuator Length:
    10 mm
  • Dimension:
    27.5 x 27.5 x 32.2 mm
  • Actuator Style/Diameter:
    Flatted Shaft/5.5
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Body Orientation:
    Straight
  • Terminal Type:
    PC Pins
  • Angle of Throw:
    30 °
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.35@110VAC 110VDC A