9250A-153-RC
Bourns
The 9250A-153-RC is a shielded, molded axial inductor with an inductance of 15 µH.
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
BULK Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: 9250A153RC
especificação +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • fornecedor:
    Bourns
  • Número do item:
    9250A-153-RC
  • Unidade de medida:
  • COO:
    VN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    15 uH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    800 mOhm
  • Maximum DC Current:
    315 mA