- 3386P-1-202LF
Description
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.15mm (9.53 X 9.53 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube
Search Keywords: 3386P1202LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:3386P-1-202LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536308000
COO:CR
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Mounting:Through Hole
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Pin
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:2 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:9.53 x 9.53 x 4.83 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C