EXB-S8V563J
Panasonic
Res Thick Film Array 56K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 2008(4 X 0805) Concave SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EXBS8V563J
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EXB-S8V563J
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Case Size:
    2008
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    N/A
  • Power Rating per Resistor:
    0.1 (1/10) W
  • Resistance Value:
    56 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C