- PIC18F1330T-I/SO
PIC18F1330T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 16 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 18-SOI ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 16 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 18-SOIC - T&R.