PIC16LF1719-I/MV
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 35 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 2K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 40-UQFN (5x5).
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +