PIC16LF15325T-I/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 224 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 14 ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 224 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 14-TSSOP - T&R.